نکاتی که قبل از اجاره کردن خانه باید بدانید!

۱۲ مرداد ۱۴۰۰
۰ دیدگاه

امروزه اجاره ملک آپارتمانی در شهر تهران پیچیدگی زیادی دارد، با توجه به رشد قیمت ها و نحوه بسته شدن اجاره نامه، سوالات متعددی برای افراد متقاضی پیش می آید:

. انتخاب محله اجاره ملک

یکی از مهمترین مسائلی که در اجاره ملک باید رعایت کنیم انتخاب منطقه مناسب و یا همچنین دسترسی های مناسب آن منطقه برای رفت و آمد است، اصولا افراد سعی می کنند منازل خود را نزدیک محل کار خود انتخاب کنند تا هم در زمان و هزینه صرفه جویی کنند و هم زمان آنها برای ترافیک هدر نرود.

. اهمیت به تعداد واحدها

همه در اجاره ملک آپارتمانی  سعی می کنیم منزل مسکونی در محیطی دنج و آرام باشد. پس ما اول سراغ آپارتمان هایی می رویم که در هر طبقه یک واحد داشته باشد و این خواسته بیشتر منحصر واحدهای متراژ بالا می باشد و به علت زیاد بودن واحد‌های مسکونی متراژ پایین (زیر ۱۰۰ متر) واحد‌های تک واحدی کمتر پیدا می شود، پس آپارتمان‌های دو واحدی بعد از آن انتخاب مناسب تری میباشد.

. توجه به کنتورها و نحوه تقسیم بندی آن‌ها

در اکثر واحد های مسکونی معمولا یک قبض مشترک بین واحد ها موجود است که به اشتباه بین عموم جا افتاده که تقسیم قبوض مشترک براساس نفرات است بلکه از لحاظ قانونی تقسیم بندی براساس متراژ واحد آپارتمانی است، مثلا یک واحد ۱۰۰ متری، ۲ برابر یک واحد ۵۰ متری باید هزینه پرداخت کند.

. اهمیت نقشه‌ی آپارتمان در اجاره ملک

برای اجاره ملک جهت محل سکونت، باید از لحاظ نقشه و نور، متراژ سالن، اتاق و آشپزخانه مناسب و مساعد باشد، معمولا سالن های مربع شکل گنجایش خوبی برای چیدمان وسایل دارند. سرویس بهداشتی و آشپزخانه  هم از لحاظ مکان قرارگیری در واحد مسکونی و هم از لحاظ فضا برای چیدن وسایل مورد نیاز باید مناسب باشد.

. نکاتی که باید در هنگام عقد قرارداد اجاره ملک به آن توجه کرد

مدت اجاره از زمانی شروع می شود که واحد مورد اجاره تحویل داده شود و به تصرف مستاجر در بیاید.

قبل از امضاء کردن اجاره نامه حتما قرارداد به طور دقیق مطالعه شود و اگر سوالی برایتان پیش آمد از کارشناس تنظیم کننده قرارداد بپرسید و تا توجیه نشده اید قرارداد را امضاء نکنید، یادتان باشد تمامی بندها بااهمیت و تعهدآور هستند.

در اجاره نامه اجاره ملک حتما باید قید شود کدام هزینه ها به عهده مستاجر و کدام هزینه ها به عهده موجر است. هزینه های کلی با موجر و هزینه های مصرفی با مستاجر است.

ضمن اینکه میتوانید با خرید اشتراک در سایت سقف نو تهران میتوانید فایل های مربوط به خرید و فروش یا اجاره ملک را که کاربران دیگر با ثبت رایگان آگهی ملک در سایت قرار داده اند شما از آنها مطلع شوید.

ارسال دیدگاه